#قرآن سوره مبارکه بقره (آیه شریفه 286) | بلاگ

#قرآن سوره مبارکه بقره (آیه شریفه 286)

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

#قرآن
سوره بقره (آیه شریفه 286)
لَا يُكَلِّفُ ٱللَّهُ نَفْسًا إِلَّا وُسْعَهَا ۚ لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَيْهَا مَا ٱكْتَسَبَتْ ۗ رَبَّنَا لَا تُؤَاخِذْنَآ إِن نَّسِينَآ أَوْ أَخْطَأْنَا ۚ رَبَّنَا وَلَا تَحْمِلْ عَلَيْنَآ إِصْرًۭا كَمَا حَمَلْتَهُۥ عَلَى ٱلَّذِينَ مِن قَبْلِنَا ۚ رَبَّنَا وَلَا تُحَمِّلْنَا مَا لَا طَاقَةَ لَنَا بِهِۦ ۖ وَٱعْفُ عَنَّا وَٱغْفِرْ لَنَا وَٱرْحَمْنَآ ۚ أَنتَ مَوْلَىٰنَا فَٱنصُرْنَا عَلَى ٱلْقَوْمِ ٱلْكَٰفِرِينَ
خداوند هیچ کس را، جز به اندازه تواناییش، تکلیف نمی‌کند. (انسان،) هر کار (نیکی) را انجام دهد، برای خود انجام داده؛ و هر کار (بدی) کند، به زیان خود کرده است. (مؤمنان می‌گویند:) پروردگارا! اگر ما فراموش یا خطا کردیم، ما را مؤاخذه مکن! پروردگارا! تکلیف سنگینی بر ما قرار مده، آن چنان که (به خاطر گناه و طغیان،) بر کسانی که پیش از ما بودند، قرار دادی! پروردگارا! آنچه طاقت تحمل آن را نداریم، بر ما مقرّر مدار! و آثار گناه را از ما بشوی! ما را ببخش و در رحمت خود قرار ده! تو مولا و سرپرست مایی، پس ما را بر جمعیّت کافران، پیروز گردان!
📷 https://goo.gl/tnjFMx
* تلاوت *
عربی : https://goo.gl/r0TYLT
فارسی : https://goo.gl/Gw25eb
انگلیسی : https://goo.gl/lzCZJn
در اين آيه انسان تمام مراحل لطف را از خداوند مى‏خواهد: مرحله اوّل عفو است كه محو آثار گناه و عقاب است. مرحله دوّم مغفرت و محو آثار گناه از روح است و مرحله سوّم بهره‏گيرى از رحمت پروردگار و پيروزى بر كافران مى‏باشد. از آداب دعا آن است كه ابتدا به ضعف خود اقرار كنيم؛ «لا طاقة لنا» سپس به عظمت خداوند گواهى دهيم؛ «انت مولينا» آنگاه خواست خود را مطرح كنيم.

کانال بچه شیعه پلاس👇
https://telegram.me/joinchat/CoIITz5bPGsw4tXxyvAt9w

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت: 0:24