⚡️ محمد موثرترین فرد در طول تاریخ

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

⚡️ تاثیرگذارترین فرد در تاریخ بشریت کیست ؟
◀️ محمد موثرترین فرد در طول تاریخ


Mohammad by iranamc

شاید شما هم چیزی از کتاب «موثرترین صد نفر تاریخ» شنیده باشید (The 100: A Ranking of the Most Influential Persons in History ) .
نویسنده ی کتاب: مایکل اچ هارت. فیزیک دان، ریاضی دان (دانشگاه کورنل)، دکترای اخترفیزیک (دانشگاه پریستون)، حقوق دان، کارشناس علوم کامپیوتر، یهودی معتقد، آمریکایی.

شاید خود نویسنده نیز قبل از انتشار این کتاب به این نکته واقف بود که چهره اسلام در غرب بسیار تخریب شده است و این شاید بر فروش کتابش تاثیر بدی بگذارد . اما با وجود این او از جاده انصاف دور نشده و نام محمد پیامبر اسلام  را بعنوان موثرترین فرد در تاریخ معرفی کرد.
نویسنده این کتاب Michael H. Hart  می گوید:
« خواننده عزیز شاید شما تعجب کنید که چرا من اسم محمد را در ابتدای فهرست این کتاب گذاشته ام. ولی در واقع دلیل های محکمی برای این کار وجود دارد. و آن این است که محمد تنها مردی است که در طول تاریخ توانست هم در زمینه دینی و هم در زمینه دنیوی موفق باشد. تاثیر محمد هنوز هم با وجود گذشت 14 قرن بالاست. و او تنها رهبری بود که تونست دولتی مقتدر تشکیل دهد که هم از لحاظ دینی و هم از لحاظ علمی قدرتمند بود. به همین خاطر او شایسته این است که لقب تاثیر گذارترین فرد در تاریخ بشریت را به خود اختصاص دهد»

It is this unparalleled combination of secular and religious influence which I feel entitles Muhammad to be considered the most influential single figure in human history.

مولف این کتاب اساسی علمی را برای کار خود نهاد و از تاثیر گرفتن از دین و ملیت و شهرت دور شد.
این همچنین نشان می دهد، کسانی که اسلام و پیامبرش را پشتیبان ترور می خوانند، نظریات شان را بر پایه ی گمان شکل می دهند.
با من به ادیبان و شعرا و مخترعین در طول تاریخ نگاهی بیندازید. هیچ یک از آنها را نمی شناسیم که ابداع و یا اختراعی را شکل داده باشد سپس آن را به خود نسبت نداده باشد!! پس چگونه است که مردی بدون داشتن سواد خواندن و نوشتن و در جامعه ای که دوستدار تفاخر ، مباهات و مدح بودند، این همه دستاورد را پدید آورد و سپس از همه آنها خود را مبرا کند و بگوید این ها از من نیست؟!

 (قُلْ يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنِّي رَسُولُ اللَّهِ إِلَيْكُمْ جَمِيعًا الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ يُحْيِي وَيُمِيتُ فَآَمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ النَّبِيِّ الْأُمِّيِّ الَّذِي يُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَكَلِمَاتِهِ وَاتَّبِعُوهُ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ) [الأعراف: 158].
ترجمه: بگو اى مردم من پيامبر خدا به سوى همه شما هستم همان [خدايى] كه فرمانروايى آسمانها و زمين از آن اوست هيچ معبودى جز او نيست كه زنده مى‏كند و مى‏ميراند پس به خدا و فرستاده او كه پيامبر درس ‏نخوانده ‏اى است كه به خدا و كلمات او ايمان دارد بگرويد و او را پيروى كنيد اميد كه هدايت‏شويد.

 

خوشتر آن باشد که سر دلبران      گفته آید در حدیث دیگران

 

ادامه مطلب برای مشاهده کامل 100 نفر ...

نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : شنبه 27 شهريور 1395 ساعت: 9:53
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123