غدیر > قسمت چهارم

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

#غدیر
> قسمت چهارم
http://orig00.deviantart.net/e43f/f/2016/250/a/4/ghadir_by_iranamc-dagsea5.jpg

◀️برتری حضرت علی (ع) ازدیدگاه روایات
🔸« برادر پیامبر(ص) » ، حاکم نیشابورى از عبداللَّه بن عمر روایت کرده است: پیامبر(ص) بین اصحاب خود عقد اخوّت بست: ابوبکر را برادر عمر، طلحه را برادر زبیر و عثمان را برادر عبداللَّه بن عوف قرار داد. علی(ع) عرض کرد: اى رسول خدا! بین اصحابت عقد اخوت بستى، پس برادر من کیست؟ پیامبر(ص) فرمود: تو برادر منى در دنیا و آخرت.( المستدرک على الصحیحین، ج 3، ص 14 و... )
🔸« مولود کعبه » ، حاکم نیشابورى مى‏نویسد: «اخبار متواتره دلالت دارد بر این که فاطمه بنت اسد، امیرالمؤمنین على بن ابى طالب - کرّم اللَّه وجهه - را داخل کعبه به دنیا آورد».( المستدرک على الصحیحین، ج 3، ص 550، ح 6044)
🔸« تربیت الهى » ، حاکم نیشابورى مى‏نویسد: «از نعمت‏هاى خداوند بر على بن ابى‏طالب(ع) تقدیرى بود که براى آن حضرت مقدر داشت. قریش در مشکلات بى شمارى قرار گرفته بودند. ابوطالب(ع) اولاد زیادى داشت، رسول‏خدا(ص) به عمویش عباس که از تمام بنى‏هاشم ثروتمندتر بود، فرمود: اى اباالفضل! برادر تو ابوطالب عیالمند است و زندگى سختى دارد، نزد او رویم تا از بار او بکاهیم: من یکى از فرزندان او را بر مى‏گزینم و تو نیز فرزند دیگرى را انتخاب کن تا تحت کفالت خود قرار دهیم. عباس قبول کرد و هر دو به نزد ابوطالب آمدند و بعد از طرح تقاضاى خود، ابوطالب عرض کرد: عقیل را نزد من بگذارید و هر کدام از فرزندها را که خواستید مى‏توانید انتخاب کنید. پیامبر(ص) علی(ع) را انتخاب کرد و عباس، جعفر را. علی(ع) تا هنگام بعثت با پیامبر(ص) بود و از او پیروى کرده و او را تصدیق مى‏نمود...».( المستدرک على الصحیحین، ج 3، ص 183)
🔸« اوّلین مؤمن » ، پیامبر(ص) در مورد علی(ع) به حضرت زهرا(س) فرمود: «همانا او اولین شخصى است از اصحابم که به من ایمان آورد».( مسند احمد، ج 5، ص 662، ح 19796 ؛ کنز العمال، ح 11، ص 605 و... )
🔸« محبوب‏ترین خلق» ، ترمذى به سندش از انس بن مالک نقل کرده که فرمود: نزد رسول‏خدا(ص) پرنده‏اى بریان شده قرار داشت، پیامبر(ص) عرض کرد: بار خدایا محبوب‏ترین خلقت را به سوى من بفرست تا با من از این پرنده میل نماید، در این هنگام على آمد و با پیامبر(ص) تناول نمود.( صحیح ترمذى، ج 5، ص 595)
(موارد بالا در عکس این پست از زبان دیگران نیز نقل شده است ...)
و هزاران مورد دیگر که از نقل آنها اجتناب شد ، مثل : 🔸« بر هیچ بتى سجده نکرد » ،🔸« با پیامبر از یک نور » ،🔸« زاهدترین مردم » ،🔸« شجاع‏ترین صحابه » ،🔸« داناترین صحابه » و ...

❓آیا پیامبر(ص) براى خلافت امام على(ع) تدبیری اندیشید ؟
(ادامه این مطلب را فردا مطالعه کنید.)
@BacheShiehPlus

نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 18 شهريور 1395 ساعت: 6:21
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها